Ankara estetik cerrahi merkezi, saç ekimi ve tüm estetik ameliyatlar, ameliyatsız lazerli cilt gençleştirme uygulamaları, saç ekiim merkezi ankara Civaş Klinik http://international-hair.com/sik-sorulan-sorular.html Sat, 17 Oct 2015 14:53:29 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management tr-tr FUT yöntemiyle saç ekiminde zaman içerisinde ense kısmında oluşan iz daha mı belirgin hali gelecek deri gerilecek mi? http://international-hair.com/sac-ekimi/zaman-icerisinde-ense-kisminda-olusan-iz-daha-mi-belirgin-hale-gelecek-deri-gerilecek-mi.html http://international-hair.com/sac-ekimi/zaman-icerisinde-ense-kisminda-olusan-iz-daha-mi-belirgin-hale-gelecek-deri-gerilecek-mi.html Aslında izin tamamen kaybolması için yaklaşık 8- 10 ay geçmesi gerekmektedir. Skar izi zamanla kaybolacak ve hiçbir gerilme yaşanmayacaktır.  Eğer ileride saçlarınızı çok kısaltırsanız, bu ensenizin gerilmesine değil, skarın az da olsa belirgin olmasına neden olur.]]> hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:47:39 +0000 FUE ve FUT saç ekimiyle bir operasyonda en fazla kaç tane saç ekilebilir? http://international-hair.com/sac-ekimi/tek-bir-operasyonda-en-fazla-kac-graft-ekilebilir.html http://international-hair.com/sac-ekimi/tek-bir-operasyonda-en-fazla-kac-graft-ekilebilir.html Tek bir oturumda donor bölgenizdeki sıklığa bağlı olarak FUT yöntemi ile 1500-3000 graft (4000-8000 saç teli), FUE yöntemi ile 1500-3000 graft(4000-8000 saç teli) ekilebilir.]]> hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:46:52 +0000 Skar oluşmasını engellemek için operasyondan önce yapılması gereken bir şey var mı? http://international-hair.com/sac-ekimi/skar-olusmasini-engellemek-icin-operasyondan-once-yapilmasi-gereken-bir-sey-var-mi.html http://international-hair.com/sac-ekimi/skar-olusmasini-engellemek-icin-operasyondan-once-yapilmasi-gereken-bir-sey-var-mi.html hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:45:17 +0000 Şeker hastasıyım saç ekim operasyonunun sağlığıma kötü bir etkisi olur mu? http://international-hair.com/sac-ekimi/seker-hastasiyim-sac-ekim-operasyonunun-sagligima-kotu-bir-etkisi-olur-mu.html http://international-hair.com/sac-ekimi/seker-hastasiyim-sac-ekim-operasyonunun-sagligima-kotu-bir-etkisi-olur-mu.html Sağlığınıza kötü yönde hiçbir etkisi olmaz. Sadece iyileşme süreniz ve saçlarınızın uzama süresi gecikir. Normal kişilerde 3 ay iken, diabet hastalarında bu süre 4 aya kadar uzayabilmektedir.

Diyabet hastalarında açlık kan şekeri 100 mg/dl altında olanlarda saç ekimi uygundur. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşılabilinir. (Enfeksiyon riski gibi)

]]>
hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:44:55 +0000
Sakal ve bıyık bölgesindeki kılları yoğunlaştırabilir miyiz, bu işlemi nasıl gerçekleştiriyorsunuz? http://international-hair.com/sac-ekimi/sakal-ve-biyik-bolgesindeki-killari-yogunlastirabilir-miyiz-bu-islemi-nasil-gerceklestiriyorsunuz.html http://international-hair.com/sac-ekimi/sakal-ve-biyik-bolgesindeki-killari-yogunlastirabilir-miyiz-bu-islemi-nasil-gerceklestiriyorsunuz.html hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:43:41 +0000 Sakallarım sadece yanaklarımda ve alt kısımlarda çıkıyor bıyık bölgemde kıllar tam olarak uzamıyor. http://international-hair.com/sac-ekimi/sakallarim-sadece-yanaklarimda-ve-alt-kisimlarda-cikiyor-biyik-bolgemde-killar-tam-olarak-uzamiyor.html http://international-hair.com/sac-ekimi/sakallarim-sadece-yanaklarimda-ve-alt-kisimlarda-cikiyor-biyik-bolgemde-killar-tam-olarak-uzamiyor.html İyi bir donor bölgesine sahipseniz sağlıklı, gür ve kalın sakallara sahip olabilirsiniz.  Operasyondan 4- 5 gün önce sakallarınızı uzatmaya başlayabilirsiniz.]]> hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:42:41 +0000 Sakal ekimi operasyonundan sonra ilk ne zaman traş olabilirim? http://international-hair.com/sac-ekimi/sakal-ekimi-operasyonundan-sonra-ilk-ne-zaman-tras-olabilirim.html http://international-hair.com/sac-ekimi/sakal-ekimi-operasyonundan-sonra-ilk-ne-zaman-tras-olabilirim.html hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:41:04 +0000 Sağlıklı bir yaşam sürmenin kellik sürecinde bir etkisi var mıdır? http://international-hair.com/sac-ekimi/saglikli-bir-yasam-surmenin-kellik-surecinde-bir-etkisi-var-midir.html http://international-hair.com/sac-ekimi/saglikli-bir-yasam-surmenin-kellik-surecinde-bir-etkisi-var-midir.html Birçok kel hasta saç dökülme nedenin genetik olduğunu düşünür.  Fakat bu duruma neden olan başka nedenler varmı dır? Sağlıklı bir yaşam sürmenin kellik sürecinde bir etkisi var mıdır? Örneğin: stres, sigara, beslenme gibi..

Diğer sebepler %20 oranında rol oynarken genetik sebepler %80 oranında etkindir.

Sağlıklı bir yaşam sürmek için birçok nedenimiz vardır. Yetersiz beslenme, sağlıksız diyet ve aşırı stresin sağlığımız ve dış görünüşümüz üzerinde çok büyük etkisi vardır. Bir başka deyişle, sağlıklı yaşam sürmek dış görünüşümüze yansır.  Aynı zamanda saç dökülmesinide engeller.

Fakat, erkek tipi ve kadın tipi saç dökülmelerinin diğer dökülme tiplerinden ayrı tutmak gerekir. Sağlıklı bir yaşam sürmek şüphesiz çok önemlidir, ama Androgenetik saç dökülmesinin başlıca nedeni genetik yapıdır.

Diğer saç dökülme tiplerinde genetik yapı etkilidir, fakat kelliğe neden olan dihidrotestesteronu (DHT) değildir. Bu yüzden saç dökülmesinin nedenlerini tespit etmek çok önemlidir.   Saç dökülmesinin nedenleri dermatologlar ya da saç ekimi konusunda uzman olmuş doktorlar tarafından  tespit edilebilir.

Saç dökülme tiplerini ve nedenlerini birbirinden ayırmak çok önemlidir. Bu konuda şunu söyleyebiliriz ki; yukarıda bahsedilen nedenler genetik saç dökülmesinin nedeni olamaz.

Eğer yukarıda belirtilen nedenler ( sigara, stres, dengesiz beslenme, diyet) genetik saç dökülmesinin tek nedeni olsaydı, dünyadaki bütün erkek ve kadınlar kel olurdu. Son olarak şunu söyleyebilirim ki, bazı faktörler genetik saç dökülmesini hızlandırabilir, fakat kadın ve erkek tipi saç dökülmesinin başlangıç nedeni tamamen genetiktir.
]]>
hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:39:37 +0000
Saç mezoterapisi etkili midir? http://international-hair.com/sac-ekimi/sac-mezoterapisi-etkili-midir.html http://international-hair.com/sac-ekimi/sac-mezoterapisi-etkili-midir.html Malesef etkili değildir. Daha da önemlisi güvenliği konusunda yapılmış hiçbir bilimsel çalışma yoktur. Zaten içeriğine eklenen  en iddialı molekül piyasada  solüsyon olarak satılmakta (Rogain) olup üç aylık kullanımdan sonra aynı etkiyi  göstermektedir. Yüzlerce iğne  ve bilinmeyen yan etki riskini almanıza gerek yok. Kalıtımsal saç dökülmesinin sebebi malesef ne vitamin eksikliği ne de dolaşım bozukluğudur. Daha ayrıntılı bilgi için İlaç/Medikal Tedavi bölümünden Saç Mezoterapisi bölümüne bakınız]]> hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:38:36 +0000 Saçlarımı koparıyorum ve artık kopardığım bölgelerde saçlarım uzamıyor, bunun için ne yapabilirim? http://international-hair.com/sac-ekimi/saclarimi-kopariyorum-ve-artik-kopardigim-bolgelerde-saclarim-uzamiyor-bunun-icin-ne-yapabilirim.html http://international-hair.com/sac-ekimi/saclarimi-kopariyorum-ve-artik-kopardigim-bolgelerde-saclarim-uzamiyor-bunun-icin-ne-yapabilirim.html hairtransplantturkey@gmail.com (Administrator) sık sorulan sorular Mon, 10 May 2010 09:37:31 +0000