Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

Saç Ekiminin Tarihçesi

Saç ekimi ilk defa 1940 lı yıllarda bir Japon dermatoloji uzmanı olan Dr. Okuda tarafından yapılmıştır. Ne yazık ki Dr. Okuda 2. Dünya Savaşı'nda hayatını kaybetmiş sac ekimi konusundaki bilimsel yayınları yıllar sonra keşfedilebilmiştir.

1970'li yıllarda Amerikalı dermatolog Dr. Orentreich sac ekim işleminin kurallarını yayınlamış ve 1998 yılında yine Amerikalı dermatolog Dr.Benstain folliküler ünite nakli ile tamamen doğal saç ekiminin yapılabileceğinin temellerini anlatan bilimsel makalesini yayınlamıştır.

2002 yılından itibaren ise FUE denilen saçların birer birer alındığı yeni bir saç ekimi metodu tanımlanmış, 2005 yılında bu yöntem için kimlerin uygun olduğu ve sınırları netleşmiştir.

Şu anda incelemiş olduğunuz site,  kişisel web sayfası olup, saç dökülmesi ve saç dökülmesinin tedavisini içeren, tamamen bilimsel verilere dayanılarak hazırlanmaya çalışılmıştır. Bildiğiniz gibi sağlık bilimi günler içinde kendini yenilemektedir.Saç cerrahisi konusunda klinik çalışmaları takip etmekte ve uluslar arası saç cerrahi kongrelerine düzenli olarak katılmaktadır. Oluşan güncel bilgileri siteye aktararak  saç dökülmesi ve saç ekimi konusunda bilgilenmek isteyen ziyaretçilerle paylaşmaktadır.  Siteyi incelemeyi tamamladığınızda, erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin sebeplerini ve tiplerini, tedavi edilebileceğini ancak önemli olanın soruna yönelik çözüm alternatiflerinin sunulması ve  saçla  ilgili  beklentilerin  konunun uzmanı  tarafından  karşılanabileceğinin bilinmesidir.
 
Joomla SEF URLs by Artio