• Türkçe
  • English
  • Civas Clinic
  • Fue
  • Fut
  • Fue & Fut

Saç ekimi uzmanı Dr. Ekrem Civaş


Civaş Hair, Laser & Plastic Surgery Clinic, saç cerrahisinde uzmanlık gerektiren tamamlayıcı plastik, estetik ve dermatolojik teknolojileri kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Devamı...

Avrupa saç ekimi kongresi: Dr.Civaş kötü yapılmış saç ekimlerinin düzeltilmesi konusunda yeni metotlar öneren bir konuşma yapmıştır.

FUT ile karşılaştırıldığında saç köklerinin dökülmeye dirençli olduğu kalıcı saç bölgesinden daha az saç alınabilmesidir. FUT yönteminde her iki kulak çizgisinin altında kalan güvenli bölgeden saçların tümü alınıp nakil edilebilir. Şerit çıkarıldıktan sonra derinin kenarları dikilir.

Devamı ...

7. ICOS Uluslararası Cosmetic Sempozyumu 20-22 Haziran 2007 İstanbul Dr. Ekrem Civaş Sempozyuma konuşmacı olarak katılmıştır (Saç Naklinin Temel İlkeleri)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saç ekimine karar verirken PDF Yazdır E-posta

Saç ekimi yaptırmaya karar vermeden önce hastanın doğru doktoru ve merkezi, doktorun da doğru hastayı seçmesi çok önemlidir. Saç cerrahisinde gelişen teknoloji ve buluşlara paralel doğru kriterler uygulandığında, ekimi yapan doktorun yetkinlik ve deneyimine bağlı olarak "Saç ekimi adayı"nın birincil beklentisi olan doğal görünümlü saç ekimi, artık mümkündür.

 

saç ekimi kongresi İspanya

 

Öncellikle saç dökülmenizin sebebinin bir dermatolog tarafından değerlendirilip, sebebinin kesin olarak ortaya konması gerekir. Daha sonra saç ekimi  de dahil ilaç ve diğer tedavi yöntemleri üzerinde konuşulup doğru yolun belirlenmesinde yardım alabilirsiniz.

Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin en önemli sebebi kalıtımsal sebepler olmasına rağmen; bağ dokusu hastalıkları, demir ve diğer vitamin eksiklikleri, hormonsal anormallikler de saç dökülmesi ile sonuçlanabilen hastalıklardır. Her bir sebep için farklı tedavi seçenekleri vardır. Kalıtsal saç dökülmesinin tedavisinde FDA sadece erkeklerde finasteride ve minoksidil 5%, kadınlarda ise sadece minoksidil 2% ye onay vermiştir. Ancak bu ilaçlar sadece kullanıldıkları dönemlerde etkili olup ilaç bırakıldıktan sonra etkileri ortadan kalkmaktadır. Diğer durumlar için ise altta yatan hastalığın tedavisi gerekir.

Saç ekimi androgenetik alopesi de denilen kalıtımsal durum için en önemli alternatiflerden biri olup sonuçlar kalıcıdır. 1998 yılında folliküler ünite naklinin keşfi ile neredeyse tamamen doğal sac ekimi yapılabilmektedir. Saç ekimi işlemine uygun adayın belirlenmesi tabi ki önemli bazı kriterlere bağlıdır ( yaş, saç dökülmesi miktarı, saçların alınacağı bölgedeki saç yoğunluğu, genel sağlık durumu gibi). Şu anda dünyada FUE ve FUT denilen iki ayrı yöntemle Saç ekimi yapılabilmektedir. FUT  (strip) yöntemi hemen hemen hastaların tümüne uygulanabilirken, FUE daha küçük alanları kapatmada ya da daha az saç ekimine ihtiyaç duyulan durumlarda kullanılmaktadır. Tüm bu süreç konusunda uzman hekimlerce yürütülmeli, tedavi seçenekleri tam ve doğru olarak sunulmalı, etkiler ve yan etkiler konusunda bilgilendirilmelidir. Unutmayın ki saç ekimi sonuçta kafanızdaki yoğun saçlı alandan ve estetik önemi olmayan bir bölgeden alan daraltma (FUT saç ekimi) veya seyreltme (FUE saç ekimi) ile alınarak yapılan bir taşıma işlemidir. Asla yeni saç oluşturmaz ve her hastada oluşacak sonuç farklılık gösterir,  deneyimli doktorca değerlendirilip sonucu tahmin etmeniz sağlanabilir.

Saç Ekiminin Tarihi

Saç ekiminin tarihi, saç ekme, saç ekimi, sac ekimi

Saç ekimi ilk defa 1940 lı yıllarda bir Japon dermatoloji uzmanı olan dr. Okuda tarafından yapılmıştır. Ne yazık ki dr.Okuda 2.dünya savaşında hayatını kaybetmiş sac ekimi konusundaki bilimsel yayınları yıllar sonra keşfedilebilmiştir.

1970'li yıllarda Amerikalı dermatolog dr.Orentreich saç ekimi işleminin kurallarını yayınlamış ve 1998 yılında yine Amerikalı dermatolog dr.Benstain folliküler ünite nakli ile tamamen doğal saç ekiminin yapılabileceğinin temellerini anlatan bilimsel makalesini yayınlamıştır.

 2002 yılından itibaren ise FUE denilen saçların birer birer alındığı yeni bir saç ekimi metodu tanımlanmış, 2005 yılında bu yöntem için kimlerin uygun olduğu ve sınırları netleşmiştir.

 

Saç ekimi toplantılar, konuşmacı Dr Ekrem Civaş, sac ekimi 

Şu anda incelemiş olduğunuz site, Dr.Ekrem Civaş'ın kişisel web sayfası olup, saç dökülmesi ve saç dökülmesinin tedavisini içeren, tamamen bilimsel verilere dayanılarak hazırlanmıştır. Bildiğiniz gibi sağlık bilimi günler içinde kendini yenilemektedir. Dr. Civaş, saç cerrahisi konusunda klinik çalışmaları takip etmekte ve uluslar arası saç cerrahi kongrelerine düzenli olarak katılmaktadır. Oluşan güncel bilgileri siteye aktararak  saç dökülmesi ve saç ekimi konusunda bilgilenmek isteyen ziyaretçilerle paylaşmaktadır.  Siteyi incelemeyi tamamladığınızda, erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin sebeplerini ve tiplerini, tedavi edilebileceğini ancak önemli olanın soruna yönelik çözüm alternatiflerinin sunulması ve doğru yöntemin belirlenerek saçla  ilgili  beklentilerin  konunun uzmanı  tarafından  karşılanabileceği konusunda bilgi ve malumat sahibi olacaksınız.

 

 
  • Polls
  • Google Maps
Saç ekiminde sizin için en önemli kriter nedir?
 

Aşağıdaki resme tıklayarak kliniğimizin uydudan görünüşünü ve haritadaki yerini kolayca bulabilirsiniz.

Saç ekimi Ankara Civaş Clinic- uydu görüntüsü

Saç Multimedya merkezi

saç ekimiKellik - Neden olur?

Kel olup olmayacağımızı  en çok genlerimiz karar verir. Niçin temel faktör genlerimizdir,  öğrenin ...İzle...

 

 

saç ekimiDHT hormonu-Esas suçlu!

DHT hormonunun savunmasız folliküller üzerinde nasıl rol oynadığını, onları nasıl bozduğunu öğrenin....İzle...

 

 

saç ekimiSaç nakli nasıl yapılıyor?

Saç naklinde kelliğe dirençli saç folliküllerinin kel olan bölgelere yeniden nasıl yerleştirildiğini öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiMükemmel saç nakli

Folliküler ünite saç naklinin doğal bir saçın aynısını nasıl yapabileceğini öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiSaç nakli ile neler yapılabilir?

Saç kaybınızın derecesine göre, saç nakli ameliyatının doğal saça uygun olarak nasıl başarılı sonuç vereceğini  öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiGörünüşü tekrar yaratma

Saçınızın orjinal yoğunluğunun yarısı kadar  follikülün yeniden dağıtılmasında bile tüm görünüşünüzün nasıl değişeceğini  öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiSaç onarım planı yapma

Bir doktorun konsültasyonu sayesinde  kendinize nasıl tam bir saç onarım planı yapabilirsiniz öğrenin ...İzle...

 

 

saç ekimiİhtiyacınız olan graftları hesaplama

Graft hesaplama makinasıyla saçlarınızın kaç adet grafta ihtiyacı olduğunu hesaplayın...Hesapla...

 

 

Syndicate

Üyesi olduğumuz kuruluşlar

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon, lazerle epilasyon, lazerli epilasyon

www.lazer-epilasyon.com

Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de kolayca  uygulanabilen lazer epilasyon ile istenmeyen kıllar kolaylıkla  yok edilmektedir. Lazer epilasyon, bir krem ya da iğne kullanmanızı gerektirmeyen, acısız bir yöntemdir.

Ankara estetik

burun estetiði, göðüs estetiði, estetik burun

www.ankaraestetik.com

Burnunuzu beğenmiyorsanız, rhinoplasty adı verilen burun estetiğinden yararlanabilirsiniz. Göğüs estetiği ile de göğsünüzü büyütebilir ya da küçültebilir, kendinize olan öz güveninizi yeniden kazanabilirsiniz.

Ücretsiz konsültasyon

demo9

Online Konsültasyon Formu 

Saç ekimi, lazer epilasyon ve estetik operasyonlarla ilgili aklınıza takılan sorular varsa bilgi almak için doktorumuza soru yöneltebilirsiniz. Doktorumuz sorularınızı cevaplamaktan memnunluk duyacaktır.