Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkeklerin %12 si 20 li yaşlarda saç dökülmesinin değişik evreleriyle karşılaşırlar. 50 li yaşlardan itibaren bu oran 50% lere kadar çıkar. Erkek lerde sac dokulmesi öncelikle saçta incelme ve uzamada yavaşlama ile başlayıp, daha sonraki dönemde köklerin kalıcı tahribatı ile saçlar dökülür. Erken dönemde bir dermatoloji uzmanından görüş almanız çok önemlidir.

Saç dökülmesi erkeklerde farklı psikolojik etkiler yaratır. Sürekli insanların onların seyrelen saçlarına baktıklarını düşünüp rahatsızlık hissederler. FDA (amerikan ilaç eczacılık dairesi) 2 ayrı ilacın erkek tipi sac dokulmesinde etkili olduğunu onaylamıştır. Özellikle son 10 yıldır neredeyse tamamen doğal sac ekimi nin mümkün olması karamsarlıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Son yıldır sac ekimi nde kat edilen dramatik ilerleme saç dökülmesinden muzdarip erkekler için kalıcı bir çözüm olmuştur. Özellikle FU (folliküler ünite, sac adası) nakli ile neredeyse tamamen doğal saç ekimleri mümkün olmuştur. Gelecek dönemde saç kökü kopyalama ile ilgili gelişmeler sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

Yukarıdaki alt bölümlerde erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri, sınıflaması, tanısı konularda faydalı bilgiler edineceksiniz. Saç ekimi ve saç dökülmesinin ilaç ile tedavilerini daha farklı bölümlerde bulacaksınız.
 
Joomla SEF URLs by Artio