Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

Cerrahi Dışı Yöntemler

“Kellik  tedavisi (!)” tedavisi başlığında cerrahi dışı yöntemler arasında ilaçla tedavi, lazerle tedavi ve saç mezoterapisi yer almaktadır. Unutulmaması gereken, saç dökülmesini önlemek adına verilecek herhangi bir tedavinin asla saç ekiminin yerini tutamayacağı, saç nakli dışındaki saç dökülmesi tedavi yöntemlerinin sadece bazı durumlarda, doktorunuzun onay ve/veya önerisiyle yardımcı tedavi olarak kullanılabileceğidir. Saç dökülmesi tedavisi için ana unsur SAÇ NAKLİDİR.

Medikal ilaçlar, saç dökülmesinin durdurulması ve saç tedavisi için başlangıç döneminde kullanılmalıdır. FDA ( US food and drug adminstration; amerikan ilaç ve eczacılık dairesi bkz. FDA  ) saç dökülmesinde finasteride ve minoxidil kullanımını onaylamıştır. Onaylar için Minoxidil , Finansteride adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Medikal tedavi kaybedilen saçların yerine çıkmasını sağlamaktan çok, mevcut saçların korunmasına yönelik önlemdir ve mümkün olan en kısa zamanda tedaviye başlanmalıdır. Kaybedilmekte olan saç ilaç tedavisi sayesinde dökülme sürecini yavaşlatacak, varolan saçlarınızın

Bazı durumlar için saç ektirme ile birlikte uygulanması gerekir. Kararı doktorunuz vermelidir. Hem saç dökülmesini önlemek hem de sac ekimi ile yeni saçlara kavuşmak mümkündür.

Bu bölümde saç dökülmesi tedavisinde kullanılan ilaçlar, yan etkileri, faydaları, etki mekanizmaları açısından sizi bilgilendirecektir. Ayrıca; son zamanlarda kullanılmaya başlanan lazer ile saç tedavisi ve ülkemizde oldukça fazla kullanılan saç mezoterapisi yer alacaktır.

Kendiniz için tedavi almadan önce bir dermatoloji uzmanından yardım almanız saç dökülmesi önlemde sizi gereksiz harcamalardan kurtaracaktır.

Saç dökülmesinin ilaçla tedavisi minoxidil, finansteride, lazer tedavisi, klonlama ve saç mezoterapisi gibi bölümleri içermektedir.
 
Joomla SEF URLs by Artio