• Türkçe
  • English
Kadınlarda saç dökülmesine genel bakış PDF Yazdır E-posta

Bayanların en az %30'unun saçlarında incelme ya da dökülme görülmektedir. Çünkü kadınlarda saç dökülmesi erkeklerdeki gibi belli özellikler göstermezler dağınık şekilde dağılırlar. Ayrıca kadınlardaki ön saç çizgisi sabittir ve bu yüzden kadınlarda saç dökülmesi çok az görülür düşüncesi vardır fakat bu yanlıştır.

Saç dökülmesinin psikolojik etkileri oldukça fazladır, ve birçok kadın saçları dökülmeye başladığında, bu durumdan duygusal olarak oldukça etkilenmektedir. Bu durum kadınlarda saç dökülmesi ve kelleşme çok az olur görüşünden ileri gelmektedir bu düşünce yanlıştır.

Ayrıca saç dökülmesi tedavisinde kullanılan Propecia kadınlarda etkisini göstermemektedir, bu yüzden kadınlarda saç dökülmesi tedavisi ilerlememiştir ve ayrıca tıp dünyası da kadınlarda saç dökülmesi tedavisine yeterli ilgiyi göstermemiştir. Ayrıca, kadınlarda dökülen saçlar varolan saçlar ile rahatça kamufulaj edildiğinden, birçok kadın bu durumu tolare edebilmektedir. Bu durumu kimseyle paylaşamamak kendilerini toplumdan soyutlamalarına neden olmaktadır.

Kadınlarda saç dökülmesi kademeli kademelidir, özellikle hamilelik ve menapoz döneminde oldukça artmaktadır. Mevsimsel değişiklikler onları çok kolay etkileyebilmektedir ayrıca hormonal değişiklikler, medikal şartlar ve dış faktörlerinde oldukça etkisi vardır.

Kadınlarda saç dökülmesi yaygındır ve bu dökülme genetikten çok medikal koşullardan oluşmaktadır. Eğer medikal durum anlaşılıp tedavi edilirse, saç dökülmesi durdurulabilir.

Yeni tekniklerin gelişmesiyle ve özellikle Foliküler Ünite Transplantasyonu ile saçlarını kaybeden birçok kadın saç ektirerek doğal bir görünüme sahip olmuştur.

Tabiî ki ameliyat öncesi doğru tanıyı belirlemek ve donor bölgesinin uygunluğuna karar vermek çok önemlidir. Yalnız saç ekimi yaparken ne iyi sonucu vermek için iyi bir tıbbı beceriye sahip olmak gerekir. Bayanlarla erkeklere aynı şekilde saç ekimi yapılabilir görüşü yanlıştır.

Aşağıdaki bölümlerde kadınlarda saç dökülme nedenleri, nasıl sınıflandırıldığı ve ne gibi teşhisler konulduğu hakkında bilgi vermektedir. (Cause, Classification, Diagnosis) Medikal ve cerrahik tedaviler Saç ekimi Medikal Tedaviler bölümünde anlatılmıştır.
 
  • Polls
  • Google Maps
Saç ekiminde sizin için en önemli kriter nedir?
 

Aşağıdaki resme tıklayarak kliniğimizin uydudan görünüşünü ve haritadaki yerini kolayca bulabilirsiniz.

Saç ekimi Ankara Civaş Clinic- uydu görüntüsü

Saç Multimedya merkezi

saç ekimiKellik - Neden olur?

Kel olup olmayacağımızı  en çok genlerimiz karar verir. Niçin temel faktör genlerimizdir,  öğrenin ...İzle...

 

 

saç ekimiDHT hormonu-Esas suçlu!

DHT hormonunun savunmasız folliküller üzerinde nasıl rol oynadığını, onları nasıl bozduğunu öğrenin....İzle...

 

 

saç ekimiSaç nakli nasıl yapılıyor?

Saç naklinde kelliğe dirençli saç folliküllerinin kel olan bölgelere yeniden nasıl yerleştirildiğini öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiMükemmel saç nakli

Folliküler ünite saç naklinin doğal bir saçın aynısını nasıl yapabileceğini öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiSaç nakli ile neler yapılabilir?

Saç kaybınızın derecesine göre, saç nakli ameliyatının doğal saça uygun olarak nasıl başarılı sonuç vereceğini  öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiGörünüşü tekrar yaratma

Saçınızın orjinal yoğunluğunun yarısı kadar  follikülün yeniden dağıtılmasında bile tüm görünüşünüzün nasıl değişeceğini  öğrenin...İzle...

 

 

saç ekimiSaç onarım planı yapma

Bir doktorun konsültasyonu sayesinde  kendinize nasıl tam bir saç onarım planı yapabilirsiniz öğrenin ...İzle...

 

 

saç ekimiİhtiyacınız olan graftları hesaplama

Graft hesaplama makinasıyla saçlarınızın kaç adet grafta ihtiyacı olduğunu hesaplayın...Hesapla...

 

 

Syndicate

Üyesi olduğumuz kuruluşlar

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon, lazerle epilasyon, lazerli epilasyon

www.lazer-epilasyon.com

Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de kolayca  uygulanabilen lazer epilasyon ile istenmeyen kıllar kolaylıkla  yok edilmektedir. Lazer epilasyon, bir krem ya da iğne kullanmanızı gerektirmeyen, acısız bir yöntemdir.

Ankara estetik

burun estetiði, göðüs estetiði, estetik burun

www.ankaraestetik.com

Burnunuzu beğenmiyorsanız, rhinoplasty adı verilen burun estetiğinden yararlanabilirsiniz. Göğüs estetiği ile de göğsünüzü büyütebilir ya da küçültebilir, kendinize olan öz güveninizi yeniden kazanabilirsiniz.

Ücretsiz konsültasyon

demo9

Online Konsültasyon Formu 

Saç ekimi, lazer epilasyon ve estetik operasyonlarla ilgili aklınıza takılan sorular varsa bilgi almak için doktorumuza soru yöneltebilirsiniz. Doktorumuz sorularınızı cevaplamaktan memnunluk duyacaktır.